مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

پیش‌بینی شرایط کسب‌وکار در سال 2021

جمعه, ۲۲ دی ۱۳۹۱، ۰۳:۱۹ ب.ظ

در ده سال اخیر شاهد تغییرات متعددی در دنیای کار بوده‌ایم، تنها کافی است نگاهی به نتایج پژوهش (آی.ال.ام)، موسسه رهبری و مدیریت در مورد مسیری که دنیای کسب‌وکار از 2001 تاکنون طی کرده است، بیندازیم. اما تغییراتی که در ده سال آینده شاهد خواهیم بود، ممکن است مانند هیچ یک از تغییراتی که پیش از این دیده‌ایم نباشند. دهه آینده سریع‌ترین دگرگونی‌ها را به ارمغان خواهد آورد، باید به جای تمرکز بر بهترین بودن در نوع خود و داشتن بالاترین سطح عملکرد، برسرعت عمل، انطباق و انعطاف‌پذیری تمرکز کنید. دکتر ایان پیرسون، آینده پژوه ، شیوه متفاوت کار در سال 2021 را مورد تحقیق و بررسی قرار داده است.


اینها پیش‌بینی‌های "پیرسون" برای ده سال آینده مدیریت هستند:

  • هوش مصنوعی و اقتصاد مراقبتی: با نزدیک شدن به اواخر این دهه،هوش مبتنی بر کامپیوتر، کار و بهره‌برداری بیشتری را در بسیاری از مشاغل امکان‌پذیر می‌کند. هرچند این امر باعث به کار گرفتن افراد کمتری برای انجام کار مشابه می‌شود،اما باید - به عنوان شیوه‌ای که در عوض جایگزینی فرصت‌های شغلی و تعدیل نیرو، بهره‌وری را افزایش می‌دهد- دید مثبتی به آن داشت. تسریع تحقیق و توسعه و ایجاد فناوری‌ها و بازارهای جدید همچنین به افراد اجازه می‌دهد که بیشتر بر جنبه‌های انسانی کارشان- که کمتر قابلیت خودکار و ماشینی شدن دارند- تمرکز کنند.
  • ویزورها (یک نوع کامپیوتر دستی که برای پاسخگویی به نیازهای کاربر طراحی می‌شود و دارای قابلیت انتقال داده‌ها به یک کامپیوتر دیگر است) و نرم افزار سه بعدی: ویزور‌های ویدئویی در حال حاضربرای استفاده در تلویزیون و بازی‌ها وجود دارند.ویزورهای نیمه شفاف به زودی به بازار می‌آیند. بعضی از آنها با صفحه نمایش جداگانه در مقابل هر چشم،تجربه تصویر مجازی کاملا سه بعدی را ممکن خواهند ساخت.به علاوه با ردیابی اثرانگشت و تشخیص حرکت، حتی با صفحه کلیدهای مجازی، یک اتصال کاملا جدید برای سیستم رایانش ما به وجود می‌آورد. به سادگی می‌توانید روی یک صندلی بنشینید، قهوه بنوشید و در دفتر کار خود و محیط‌های مجازی بچرخید و به دنبال داده‌ها بگردید. بسیاری از افراد دیگر نه کامپیوتر خواهند داشت، نه تلفن همراه وتمام قابلیت‌های فناوری اطلاعاتی را که احتیاج دارید از طریق سیستم رایانش ابری و به واسطه ابزارهای جدید ،در دسترس تان خواهد بود.
  • همگرایی: امروزه شاهد 20 سال همگرایی در حوزه فناوری اطلاعات هستیم، اما مساله به اینجا ختم نمی‌شود. پیشرفت‌ها در فناوری زیستی و زیست شناسی ترکیبی(مصنوعی)، با تلاش‌هایی نظیر بهره‌برداری از ضایعات،تبدیل زغال سنگ به گاز و سوخت‌های پاک، زیست‌شناسی را به فناوری مواد پیوند می‌دهند. و بالاخره پیشرفت‌های عظیم در استفاده از ابزارها و شیوه‌های فناوری اطلاعات در مورد مواد ،مهندسین و معماران را قادر می‌سازد که با مواد و کار کمتر، بازده بیشت