مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

۵ راه شبکه‌سازی شخصی

پنجشنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۰۷ ق.ظ

Image result for ‫شبکه سازی‬‎شبکه‌سازی یکی از مهم‌ترین راه‌های ایجاد سرمایه برای شماست که می‌تواند گام بعدی در کسب‌وکار را به شما نشان دهد. با به کار بردن پنج توصیه زیر، پتانسیل خود را به حداکثر رسانده و شبکه فردی خود را گسترش دهید:

1️⃣ افراد تأثیرگذار اطراف خود را شناسایی کنید.

همزمان با بررسی شبکه فردی خود، به دنبال افراد کلیدی باشید. منظور افرادی هستند که شخصاً شما را می‌شناسند و تمایل دارند که به شما کمک کنند. آن‌ها به‌طور کامل باید هدف نهایی و کاری که قرار است انجام دهید را درک کنند. به ‌عنوان‌ مثال می‌توانید در ابتدا یک کمپین بازاریابی از دوستان و آشنایان برای خود ایجاد کنید و با آن‌ها تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید به شما در بازاریابی کسب‌وکارتان کمک کنند. آن‌ها می‌توانند پوسترهای تبلیغاتی کسب‌وکارتان را به‌صورت ایمیل‌های تبلیغاتی برای دوستان خود بفرستند یا در توییتر، مطالب مربوط به کسب‌وکارتان را توییت کنند. این کار واقعاً مؤثر است.

 

2️⃣ بر ارتباطات خارجی سرمایه‌گذاری کنید.

بعد از اینکه افراد تأثیرگذار را در شبکه خود شناسایی کردید، زمان آن رسیده که از ارتباطات خارجی خود بهره ببرید. به دنبال دوستان متقابل، شبکه فارغ‌التحصیلان و هر فرد دیگری بگردید که می‌تواند شبکه فردی شما را گسترش دهد. تجربه ثابت کرده است که شبکه فارغ‌التحصیلان باارزش‌ترین شبکه خارجی است.

 

3️⃣ به خارج از منطقه راحتی خود گام بردارید.

باید از منطقه راحتی خود خارج شده و در موقعیت‌های مختلفی مثل همایش‌ها و سمینارها شرکت کنید. این کار باعث آشنایی شما با تعداد زیادی از افراد و کسب‌وکار در صنایع مختلف می‌شود و در مدت ‌زمانی کوتاه شبکه شما را گسترش می‌دهد. این کار ممکن است مهم‌ترین وجه گسترش شبکه فردیتان باشد. بدون خارج شدن از منطقه راحتی خود نمی‌توانید شبکه خود را گسترش داده و آن را حفظ کنید.

 

4️⃣ بپرسید چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.

هنگام شبکه‌سازی فقط به فکر منافع و برنامه‌های خودتان نباشید. یکی از مؤثرترین راه‌های شبکه‌سازی این است که از دیگران بپرسید که چه کمکی می‌توانید به آن‌ها کنید و فقط به فکر این نباشید که دیگران چه ‌کارهایی می‌توانند برای شما انجام دهند. در ارتباطات کسب‌وکاری یا شخصی که با دیگران ایجاد کرده‌اید، اگر در گذشته به آن‌ها کمکی کرده باشید به‌احتمال خیلی زیاد در آینده از طرف آن‌ها کمک‌های زیادی دریافت خواهید کرد.

 

5️⃣ همیشه پیگیری کنید.

بعد از ملاقات با هر شخص، راهی بهتر از فرستادن یک ایمیل ساده یا یادداشت دست‌نوشته خودتان مؤثر نیست. با این کار می‌توانید در آینده ارتباطات بهتری با آن‌ها برقرار کنید و تعهد خودتان را نشان دهید. از طرفی با این کار ممکن است دوستی‌های ارزشمند و خوبی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که هر فرصت شبکه‌سازی راهی برای نشان دادن خودتان و کسب‌وکارتان است. از مزایای ملاقات با هر فرد جدید استفاده کنید، صنعت جدیدی یاد بگیرید و وب‌سایت خود را از طریق این ارتباطات گسترش دهید.