مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

10 اقتصاد برتر جهان در 2014

شنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۳، ۰۶:۵۷ ب.ظ

سیستم‌های مالی بین‌الملل با پیشرفت جهان و گذر زمان دچار تغییرات بسیاری شده است. در این میان بسیاری از کشورهای جهان توانسته‌اند ثروت بیشتری به دست آورند و در میان ثروتمندترین کشورهای جهان قرار گیرند. با این حال ثروتمند تر شدن یک کشور به معنای ثروتمند شدن همه مردم آن نیست.

هنوز در جهان کشورهایی هستند که با وجود درآمد بالا، افراد کم درآمد و فقیر بسیاری در آن‌ها زندگی می‌کند. بر اساس آمار بانک جهانی 12 کشو برتر اقتصاد جهان نزدیک به دو سوم اقتصاد جهان را در اختیار دارند، موضوعی که نشان می‌دهد نابرابری در سطح بین‌المللی هم به شدت موجود است.

در این گزارش 10 اقتصاد اول جهان را بر اساس میزان قدرت خرید آن کشور مرتب کرده‌ایم. اطلاعاتی که باعث به دست آمدن ارقام این گزارش شده‌اند از سازمان‌هایی همانند بانک جهانی و صندوق بین‌المللی تهیه شده است.

 

1- آمریکا با درآمد 17.5 تریلیون دلار

با قدرت خریدی 17.5 تریلیون دلاری آمریکا در حال حاضر قدرتمندترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد. در این کشور متوسط درآمد سالانه فردی 52.800 دلار است که جایگاه چهاردهم را در این بخش برای این کشور به همراه داشته است. در سال 2010 15.1 درصد از جمعیت کل آمریکا زیر خط فقر زندگی می‌کردند که بر اساس درآمد کشور درصدی بسیار بالا محسوب می‌شود.

 

2- چین  با درآمد 10 تریلیون دلار

کشوری که در چند دهه اخیر به بزرگ‌ترین تولید کننده جهانی تبدیل شده است ، اقتصادی بسیار قدرتمند را در اختیار دارد. متوسط درآمد سالانه فردی در چین 9800 دلار است. بر اساس خط فقر 1630 دلاری تعیین شده در این کشور نزدیک به 6.1 درصد از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

3- ژاپن  با درآمد 4.8 تریلیون دلار

با درآمدی 4.8 تریلیون دلاری، ژاپن یکی از قوی‌ترین کشورهای اقتصادی امروزی محسوب می‌شود. درآمد سالانه فردی در این کشور 37.100 است که جایگاه 36 جهانی را برای آن به همراه داشته است. طبق آمار سال 2010 نزدیک به 16 درصد از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

4- آلمان با درآمد 3.9 تریلیون دلار

در میان کشورهایی اروپایی، آلمان قوی‌ترین اقتصاد را در اختیار دارد و با متوسط درآمد سالانه فردی 39.500 دلار نیز در جایگاه 29 جهانی قرار گرفته است. نزدیک به 15.5 درصد از جمعیت مردم آلمان زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

5- فرانسه  با درآمد 2.9 تریلیون دلار

کشوری اروپایی و عضو منطقه یورو،‌ فرانسه با متوسط درآمد سالانه فردی 35700 دلار توانسته جایگاه 39 جهانی را به دست آورد. از میان جمعیت این کشور تنها 7.9 درصد آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

6- انگلستان  با درآمد 2.8 تریلیون دلار

با متوسط درآمد فردی سالانه 37 هزار دلار کشور انگلیس در جایگاه 34 جهانی قرار دارد. نزدیک به 16.2 درصد از جمعیت این کشور نیز زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

7- برزیل  با درآمد 2.2 تریلیون دلار

کشوری که میزبانی جدیدترین دور جام جهانی را بر عهده داشت، اقتصادی 2.2 تریلیون دلاری در اختیار دارد. با این حال این کشور از مشکلات زیر ساختی بسیاری رنج می‌برد و نزدیک به 21 درصد از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. متوسط درآمد سالانه فردی در این کشور نزدیک به 12100 دلار است.

 

8- ایتالیا  با درآمد  2.2 تریلیون دلار

ایتالیا اقتصادی قدرتمند دارد و درآمد سالانه فردی در آن 29.600 دلار است. با این حال نزدیک به 29.9 درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

9- روسیه  با درآمد 2.1 تریلیون دلار

اقتصاد روسیه بر اساس قدرت خرید این کشور در جایگاه نهم قرار گرفته است، اما با این حال درآمد سالانه فردی در این کشور 18100 دلار است که جایگاه این کشور بر اساس درآمد فردی را به رتبه 77 جهانی رسانده است. در روسیه نزدیک به 11 درصد جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

10- هند با درآمد 2 تریلیون دلار

کشوری که در جایگاه دهمین اقتصاد جهان قرار دارد در سطح ملی به شدت ضعیف عمل کرده است. هند به علت جمعیت بسیار بالایی که دارد در رتبه بندی درآمد سالانه فردی با 4 هزار دلار در جایگاه 169 جهانی قرار گرفته است. در حدود 29.8 درصد از مردم هند زیر خط فقر زندگی می‌کنند.