مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

چطور وقتی نمی ­خواهید کار کنید، کار کنید!

دوشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۴، ۰۸:۵۲ ق.ظ

پروژه ای عقب مانده دارید که به طرز ناخوشایندی در حال نزدیک شدن به تاریخ تحویل آن هستید؛ یا مشتری دارید که باید با او تماس بگیرید و می دانید جز شکایت کردن و گرفتن وقت شما چیز دیگری ندارد. امسال تا حالا چند بار تصمیم گرفتید به یک باشگاه ورزشی برید و نرفتید؟

تصور کنید اگر به طریقی بتوانید خود را وادار به انجام کاری کنید که تمایلی به انجام آن ندارید، کاری که در حقیقت انتظار می رود یا مجبورید انجام دهید، خیلی کمتر احساس گناه، استرس و ناامیدی خواهید داشت. چقدر شادتر و اثربخش تر خواهید شد؟

خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از روشی صحیح، مشکل به عقب انداختن کارهای خود را حل کنید.

انتخاب روش صحیح در درجه ی اول به این بستگی دارد که چرا شما یک کار را به عقب می اندازید:

 

1-      می ترسید نتوانید از عهده ی انجام آن برآیید یا خرابکاری کنید.

راه حل:  بر پیشگیری تمرکز کنید.

به دو طریق می شود به یک کار یا وظیفه نگاه کرد. یکی اینکه کاری را انجام می دهید چون می دانید اگر آن را انجام دهید وضعیتتان بهتر خواهد شد، دستاوردی خواهید داشت. مثلا رئیستان را تحت تاثیر قرار خواهید داد یا کارمند خیلی خوبی بنظر خواهید رسید. از لحاظ روانشناسی، این را تمرکز بر پیشرفت می گویند؛ و تحقیقات نشان می دهد وقتی اینگونه باشید، با اندیشه ی بدست آوردن چیزی کار کنید، باعث ایجاد انگیزه خواهد شد، و وقتی مشتاق و خوش بین باشید، این مورد خیلی خوب عمل خواهد کرد.

حال اگر بترسید که مبادا آن کار را خراب کنید، این دیگر چیزی نیست که روی آن تمرکز کنید.

شک و اضطراب، انگیزشی که بخاطر پیشرفت ایجاد می شود را تحلیل می برد و باعث می شود شما میل کمتری به اقدام به کار پیدا کنید.

کاری که باید بکنید این است که نحوه ی نگاه به چیزی که لازم است انجام دهید را طوری تغییر دهید که شک را از شما بردارد. بر پیشگیری تمرکز کنید.

به جای اینکه فکر کنید که آیا می توانید آن کار را خوب انجام دهید یا نه، آن را از این دید ببینید که اگر کاری نکنید چیزی که تا الان بدست آورده اید را از دست خواهید داد. در روش تمرکز بر پیشگیری، اتمام موفقیت آمیز یک پروژه راهی است که از عصبانیت رئیس یا تغییر طرز فکر او نسبت به شما جلوگیری کنید. منظم کار کردن راهی است که شغلتان را از دست ندهید. ده ها سال تحقیق نشان داده است که ، انگیزش در اثر پیشگیری، با اضطراب تقویت می شود، اضطراب درمورد اتفاقات بدی که اگر آن کار را انجام ندهید خواهند افتاد.

کاملا مشخص است که تنها راه رفع خطر، اقدام فوری است. هر چه بیشتر نگران