مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

مهارت های کارآفرینی

چهارشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۴، ۰۷:۳۷ ق.ظ

اگر می خواهید یک کارآفرین باشید حتما تقویت مهارت های کارآفرینی را در برنامه ی کاری خود قرار دهید. اما چه مهارت هایی که شما برای ایجاد یک کسب و کار بزرگ به آنها نیاز دارید؟ چه مهارت هایی را شما به عنوان یک کارآفرین نیاز دارید؟ چه چیزی باعث می شود که یک نفر یک کارآفرین موفق شود؟ این قطعا کمک می کند تا مهارت های فن آوری و یا تخصص های قوی در این زمینه داشته باشید، اما این تعریف مشخصات کارآفرینی نیست. در عوض، از ویژگی های اصلی آن صفاتی مثل : خلاقیت،حفظ توانایی هنگام مواجهه شدن با مشکلات، و مهارت های اجتماعی مورد نیاز برای ساخت تیم های بزرگ است.

اگر می خواهید یک کسب و کار را شروع کنید، یادگیری مهارت های خاص که زیر بنای این کیفیت هاست، ضروری است. همچنین توسعه مهارت های کارآفرینی اگر در یک موقعیت شغلی هستید که انتظار دارید کسب و کارتان توسعه پیدا کند و یا به طور کلی رو به جلو حرکت کند، نیزمهم است.

در این مقاله، ما نگاهی می اندازیم به مهارت هایی شما نیاز دارید تا یک یک کارآفرین موفق شوید. و منابعی را بررسی میکنیم که شما می توانید از آنها برای توسعه صفات مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

تعریف کارآفرینی

برخی از کارشناسان فکر میکنند که   کارآفرینان افرادی هستند که مایل به مخاطره کردن و ریسک کردن اند درحالی که دیگران چنین نیستند. برخی دیگر انها را افرادی تعریف میکنند که یک کسب و کار موفق را شروع و ایجاد میکنند.

در مورد اولین تعریف کمی فکر کنید،کارآفرینی لزوما شامل شروع کسب و کار شما نمیباشد. بسیاری از افراد هستند که برای خود کار نمی کند اما به عنوان کارآفرینان در سازمان شان خود به رسمیت شناخته شده اند.

صرف نظر از اینکه “کارآفرین” را چگونه تعریف می کنید ،اما یک چیز قطعی است: تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق آسان نیست.

بنابراین، چگونه یک نفر با موفقیت امکان استفاده از فرصتی را دارد، در حالی که دیگری، فرد دیگری با همان اندازه آگاهی این امکان را ندارد؟ آیا کارآفرینان دارای یک ساختار ژنتیکی متفاوت اند ؟ یا آیا آنها از دیدگاه های مختلف عمل می کنند، و به نوعی تصمیم هایشان را از طریق این دیدگاه ها هدایت میکنند؟

اگرچه بسیاری از محققان این موضوع را مطالعه کرده اند، اما هیچ پاسخ قطعی ای وجود ندارد. چیزی که ما میدانیم این است که کارآفرینان موفق به نظر یک سری صفات خاص مشترک دارند.

ما این ویژگی ها را در چهار گروه گردآوری کرده ایم:

  1. 1- ویژگی های شخصی.
  2. 2- مهارت های بین فردی.
  3. 3- مهارت های تفکر انتقادی و خلاق.
  4. 4- مهارت های عملی.

ما در حال حاضر هر گروه را با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار میدهیم. ، و به برخی از سوالات که اگر بخواهید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید باید از