مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

رتبه چهارمی تورم جهان به ایران رسید

سه شنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۵:۵۳ ب.ظ

صندوق بین المللی پول در جدیدترین برآورد خود از نرخ تورم ۱۸۸ کشور جهان اعلام کرد ایران با تورم ۳۰.۶ درصدی رتبه چهارم جهان را به خود اختصاص داد و بلاروس با تورم ۵۹ درصدی اول شد.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین برآورد خود از نرخ تورم 188 کشور جهان در سال 2012 اعلام کرد بلاروس بالاترین نرخ تورم در مقایسه با کشورهای دیگر را طی این سال داشته است.

بر اساس این گزارش نرخ تورم 23 کشور جهان در سال گذشته میلادی 2 رمی بوده است که ایران نیز در این میان قرار داشته است. ایران با نرخ تورم 30.6 درصدی در رتبه چهارم جهان از این نظر قرار گرفته است. در برآورد گذشته صندوق بین المللی پول رتبه ایران از نظر نرخ تورم 6 اعلام شده بود.

بلاروس که در صدر کشورهای جهان از نظر بالا بودن نرخ تورم قرار گرفته در سال 2012 نرخ تورم 59.21 درصدی را تجربه کرده است. پس از این کشور، سودان جنوبی با تورم 45 درصدی و سودان با تورم 35.5 درصدی به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

اتیوپی با تورم 22.7 درصدی بعد از ایران در رتبه پنجم، مالاوی با 21.27 درصد در رتبه ششم، ونزوئلا با 21 درصد در رتبه هفتم، تانزانیا با 16 درصد در رتبه هشتم،‌گینه با 15.2 درصد در رتبه نهم و مغولستان با 14.99 درصد در رتبه دهم کشورهای جهان از نظر بالا بودن نرخ تورم در سال 2012 قرار گرفته اند.

گرجستان با تورم منفی 0.944 درصد کمترین نرخ تورم را در سال 2012 داشته است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است با وجود کاهش نرخ تورم ایران به 27.2 درصد در سال 2013 رتبه سوم جهان در فهرست کشورهای دارای تورم بالا به این کشور برسد.